• Zápis do MŠ

• Zápis detí do MŠ pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční

dňa 9.mája 2024

v čase od 13:00 hod.  do 16:00 hod.

v budove materskej školy v Dubovanoch.

K zápisu je potrebné si priniesť:

- rodný list dieťaťa

- prefotenú kartičku poistenca

- platný občiansky preukaz zákonných zástupcov

- Prihlášku (žiadosť) potvrdenú od lekára

Prihlášku (žiadosť) si môžete stiahnuť z webovej stránky MŠ: www.msdubovany.webnode.sk v sekcii dokumenty alebo primo na tomto odkaze: prihláška MŠ.

Prihlášku si  môžete vyzdvihnúť aj osobne priamo v materskej škole, prípadne si napísať vlastnú žiadosť.

Prednostne sa prijímajú:

- deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku

- deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou

- deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou

• MIKULÁŠ

Milé deti,

aj tento rok navštívi našu obec Mikuláš so svojimi pomocníkmi, anjelikom a čertom.

Obec Dubovany v spolupráci s MŠ a ZŠ v Dubovanoch pozývajú všetky deti aj dospelých na stretnutie s Mikulášom, ktoré sa uskutoční

na OÚ v Dubovanoch

v sobotu 2.decembra 2023

o 16.30.hod.

Príďte ho s nami privítať!

Zároveň prosíme všetkých vystupujúcich, aby boli na OÚ už o 16.00 hod.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• V tomto školskom roku sme sa s našimi žiakmi v ZŠ a detičkami v MŠ opäť rozhodli zapojiť do dobročinnej zbierky "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?".

Keďže sa nám pomaličky blíži čas Vianoc, rozhodli sme sa s našimi deťmi darovať kúsok našich srdiečok a pomôcť niekomu, kto to potrebuje. Prostredníctvom tejto zbierky pomôžeme babičkám a deduškom v domovoch dôchodcov, v nemocniciach a v ďalších sociálnych zariadeniach, ktorí často zostávajú aj cez sviatky osamote a bez rodiny. Každá krabička tak aspoň na chvíľku babičku, či deduška rozveselí, prinesie im úsmev na tvári a zahreje pri srdiečku.

Preto Vás prosíme, aby ste sa zapojili spolu s nami. Stačí kontaktovať ktorúkoľvek pani učiteľku v ZŠ alebo MŠ a ony Vám všetko vysvetlia.

Do zbierky sa môžete zapojiť dvoma spôsobmi:

1. prinesiete do ZŠ s MŠ v Dubovanoch skompletizovanú a zabalenú krabičku podľa návodu a označenú slovom "babička" alebo "deduško"

2. prinesiete do ZŠ s MŠ nejakú vec, ktorú potom naši šikovní škriatkovia v ZŠ použijú na skompletizovanie nejakej krabičky

Zbierka na našej škole prebieha od 24.10.2023 do 24.11.2023.

Vopred Vám ďakujeme za pomoc.

Čo dať do krabičky a čo do nej nepatrí ? Všetky dôležité informácie sa dozviete TU.

• Deň jablka

• V utorok, 17. októbra sme oslávili Deň jablka. Niečo nové sme sa o jabĺčkach naučili, užili sme si krásne počasie vonku a tiež sme si upiekli jabĺčkové koláčiky. Celá škola rovoniavala jabĺčkami a škoricou a deti si to náramne užili.

• ZELENÝ PIATOK

• Dnešné zakončenie nášho farebného týždňa sa nieslo v duchu upokojujúcej zelenej farby. Aj keď sa nám slniečko opäť schovalo za mraky, nezabránilo nám to vychutnať si osviežujúce letné drinky s kiwi.

• ČERVENÝ ŠTVRTOK

• Dnes sa nesie v duchu červenej farby. Aktivitky nám dnes spestrilo aj hudobné vystúpenie uja Viktora, s ktorým sme si zaspievali a zatancovali a z jeho pesničiek sme sa aj niečo naučili.

• HNEDÁ STREDA

• Dnešný deň sa v našej škole aj škôlke spájal s hnedou farbou. Slniečko sa trošku umúdrilo, preto sme tento deň využili aj na prechádzku, pri ktorej sme pozorovali okolie a prírodu. Zistili sme, že sa zaodela do krásnych jesenných farieb a našli sme aj veľa hnedej.

• ŽLTÝ UTOROK

• Slniečko sa nám dnes schovalo za mraky a tak nám dnešný deň rozžiarilo aspoň naše žlté oblečenie.

• BIELY PONDELOK

• Dnes sme prežili prvý deň farebného týždňa. Pondelok patril bielej farbe.

Deti a pani učiteľky prišli do školy oblečené do bielej farby a aj všetko naše jedlo na tanieroch v jedálni dnes bolo biele.

Počas celého dňa deti sprevádzali rôzne aktivity spojené s bielou farbou.

Niektoré aktivity boli spojené aj s "Dňom bielej palice", ktorý nás čaká 15.10.

Deti si prostredníctvom hry na chvíľku vyskúšali, aké je to byť zrakovo znevýhodnený a pochopili, že takýto ľudia to v živote vôbec nemajú ľahké.

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ

• V dňoch od 9.októbra do 13.októbra bude v našej Základnej škole s materskou školou prebiehať aktivita: "FAREBNÝ TÝŽDEŇ". Počas týždňa budú pre deti MŠ a žiakov ZŠ pripravené rôzne aktivity spojené s farbami dňa, dokonca aj tety kuchárky nám každý deň navaria chutné jedlo danej farby.

Na aké dni sa môžete tešiť?

Pondelok          Utorok            Streda            Štvrtok            Piatok

• Výlet materskej školy

• Dňa 13.9.2023 idú deti z MŠ v Dubovanoch na výlet do EKO parku v Piešťanoch.

Odchod autobusu je o 7.45 hod.

Prosíme vás, aby boli všetky detičky v MŠ najneskôr o 7.20 hod., aby sa stihli napapať.

Rodičov detí, ktoré chodievajú domov na obed prosíme, aby si po ne prišli až o 12.00 hod. Ďakujeme.

• Rodičovské združenie

• Rodičovské združenie v základnej škole sa uskutoční dňa 5.septembra 2023 o 15.30 hod.

V tento deň bude ŠKD v prevádzke len do 15.30 hod., aby sa mohla rodičovského združenia zúčastniť aj pani vychovávateľka.

Rodičovské združenie v materskej škole sa uskutoční dňa 7.septembra 2023 o 16.00 hod. Účasť rodičov je nutná. Prosíme, aby sa rodičia zúčastnili rodičovského združenia bez detičiek.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• Slávnostné otvorenie šk.roka 2023/2024 sa uskutoční v pondelok 4.septembra 2023 o 8.00 hod.

Žiaci sa zdržia približne pol hodinu. V tento deň si žiaci nemusia nosiť školské tašky ani žiadne pomôcky.

Nebude školský klub detí a žiaci nepôjdu ani na obed.